Több ezer bejövő link néhány óra alatt! Automatikus linkcsere rendszer! A SEO világ angol nyelvű része tele van ilyenekkel, volt, amit én is kipróbáltam és teszteltem.
Viszont, csak óvatosan az ilyenekkel, többet árthat, mint használhat.
Az automatikus linkcsere rendszereknek az a nagyon nagy fő baja ugyanis, hogy automatikusak. Kevés a kontrollod afelett, hogy kik linkelnek rád, és ami még gázabb, arra is kevés a kontroll, hogy Te kikre linkelsz. Nagyon könnyen ott találhatod magadat, hogy spam oldalra linkelsz, rossz szomszédságba keveredsz, oszt búcsút inthetsz annak a pozíciónak is, amivel már rendelkezel.
Az ilyen linkcseréknek általában egy nyertese van - az, aki üzemelteti az egészet. Vannak még rajtuk kívül spammerek, akik ügyesen tudnak a zavarosban halászni, és akiknek az oldalaira jobb nem linkelni.
A bejövő linkekkel meg pontosan ugyanez a baj - egyáltalán nincs természetesség az ilyen mintában. Valószínűleg nem fognak érte büntetni a keresők (már ha nem kötelező eleve a linkcsere rendszer oldalára linkelned), de hatása nem nagyon lesz.
Egy szó, mint száz, ha linkcsere rendszerbe botlasz, nagyon nagy óvatossággal közelíts felé. Vannak jó rendszerek, csak mindegyik jóra jut 100 spamgyanús.
Napi link építés tipp #16 - óvatosan a linkcserékkel!
2008.01.10. 10:10 | Merras | Szólj hozzá!
Címkék: seo keresőoptimalizálás linkbuilding linkbaiting napitipp
A bejegyzés trackback címe:
https://link.blog.hu/api/trackback/id/tr47289152
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.
Nincsenek hozzászólások.